👩‍🍳Knedlíky s uzeným. Málo těsta, hodně náplně

Bestseller ze školní jídelny, ale na menu restaurací je zas tak často nevídáme. Dostali jsme na ně chuť, tak jsem je zkusila doma a výsledek byl super. A takhle jsem na to šla.

Suroviny:

750 g brambor

300 g hrubé mouky

2 vejce

cca 400 g uzeného masa

sáček kysaného zelí

cibule

sůl

kmín

cukr, sůl, sádlo/olej


Postup:

1. Brambory uvařím ve slupce a nechám vychladnout.


2. Mezitím si dám dusit zelí - obsah sáčku dám do hrnce, posypu kmínem, podleju vodou (hlídám a doplňuju vodu, když se moc odpařuje) a nechám úplně malinko vařit. Trvá to dost dlouho, klidně i 30 minut a víc. Když se blížím do finiše, přidám lžíci-dvě cukru a nechám ještě pořádně rozvařit. Konzistenci poznáte. Na závěr na malé pánvičce rozehřeju trochu sádla nebo oleje, opeču nadrobno nakrájenou cibuli (zase, jenom tak na půl plotýnky) do zlatohněda. Půlku vrazím do zelí.


3. Na druhé plotýnce dám vařit uzené do vody, stačí cca 10 minut. Pak ho vyndám, nechám trochu vystydnout, pokrájím nadrobno a smíchám s druhou půlkou cibule.

Vychladnuté brambory oloupu a nastrouhám najemno (nebo protlačím lisem na brambory). To je ta nejméně zábavná část, ale slibuju, že to bude stát za to. Smíchám s moukou, vajíčkama a osolím. Vypracuju těsto.


4. Uždibuju kousky těsta, ze kterých vytvaruju rukou nebo vyválím placičku (čím tenčí, tím lepší, ale ať se nepotrhá), do ní dám lžíci náplně (čím víc se vejde, tím líp) a zabalím do kulatého tvaru.


5. Ve velkém hrnci dám vařit lehce osolenou vodu. Ať bublá jen mírně. Vhazuju do ní knedlíčky a až po pár minutách vyplavou, vyndavám je do misky. Tam už na ně čeká troška sádla nebo oleje, ve kterém je obalím, aby se neslepily.


Extra tip:

Posypka nahoře je smažená cibulka. Tu si můžu připravit pomalým opékáním nadrobno nakrájené cibule v sádle, nebo si trochu pomoct a koupit si kyblíček v IKEA a dávat do všeho, kam se hodí :)


Recept pochází z newsletteru, který posílám svým kamarádům. Chcete ho taky? Nechte mi e-mail TADY.